15/03/2023

S karavanem po Evropě? Proč ne? 

Kam se vydat s karavanem? V podstatě kamkoliv, kam se vám zlíbí. 

Také rádi cestujete? A jakým dopravním prostředkem? Autem, vlakem, nebo letadlem? A kde rádi nocujete? Ve stanu, apartmánu, nebo hotelu? A co takhle tu příští dovolenou pojmout trošku jinak? Strávit ji v karavanu? 

Proč na dovolenou v karavanu? 

Dovolená v karavanu má své kouzlo. Posuďte sami. V první řadě jste absolutními pány svého času. Nemusíte sledovat žádné časy odletů ani odjezdů vlaků. Prostě vyjedete, kdy se vám zlíbí. A cestou se zastavíte, kde se vám zlíbí, ať již na svačinku, nebo protáhnutí muskulatury. A pokud se vám cestou zalíbí nějaké místo, okolo něhož budete projíždět, bez problémů na něm zastavíte, pokocháte se, vyfotíte pár záběrů do rodinného alba a pojedete dál. Uznejte sami, že taková privilegia jsou v autobuse naprosto nemyslitelná. 

Kam vyrazit? 

A kam byste rádi? Chcete zůstat v Čechách, nebo vyrazit do zahraničí? Zážitky na vás čekají u našich slovenských sousedů i v ostatních evropských zemích. Kempy pro karavany dnes najdete v každé evropské zemi. Procestovat v karavanu můžete Chorvatsko, Bulharsko, Španělsko i Portugalsko. Ale také severské země jako Norsko, Finsko a Švédsko. Obecně nejvhodnější destinací pro karavanisty je Rumunsko a Norsko, kde v podstatě neexistují žádná omezení. Tedy včetně kempování na divoko, tedy nocování, kde se vám zlíbí. Shovívaví jsou ještě Švédové, Finové a na Islandu. Ve většině ostatních zemích to je možné jen v kempech. Určitě si pořiďte publikaci Karavanem po Evropě, z níž se dozvíte, jak svou cestu zorganizovat. Na co se zaměřit a jaké úkony neopomenout. 

Jenom v létě? Ani náhodou!

Zdaleka není pravda, že dovolená v karavanu je možná pouze v létě. Známý se s karavanem vydal i v zimě do hor a náramně si tento výlet pochvaloval. Karavany je samozřejmě možné vytopit, takže na cesty se můžete vydat v podstatě v každém ročním období. 

Prodej nebo pronájem karavanu? 

Nemáte karavan? Ale to vůbec nevadí. Karavan si můžete bez problémů pronajmout. Kouzelné karavany jsou k mání na serveru townout.cz, kde se specializují jak na pronájem, tak i prodej karavanů. V nabídce najdete mini karavany různých značek od rodinných, přes terénní až po velmi luxusní. Tyto mini karavany mají spoustu výhod. Jednou z nich jsou jejich malé rozměry umožňující, že s nimi vjedete i do míst, v nichž byste s velkým karavanem neměli šanci. A pokud se vám dovolená v karavanu tak zalíbí, že na ni budete chtít vyrážet pravidelně, pak doporučujeme koupi karavanu. Ten nejlevnější vás vyjde na necelých 300 tisíc korun. Tak jaká bude vaše volba?

15/03/2023

Napsali o nás

Logo článku
Obytný přívěs z Turecka slibuje hodně muziky za málo peněz
Logo článku
Levný terénní karavan Panzer je jako stvořený pro zručné české kutily
Logo článku
Test: karavan Panzer 250
Logo článku
Obytňák Ares klame tělem, je dost prostorný a má vlastní koupelnu
Otevřít chat
1
Dobrý den, ráda Vám pomohu s výběrem některého z našich karavanů. Odpovídáme téměř ihned.

Míša z TownOut