04/05/2020

Dovolená s karavanem: Jak být pánem vlastní dovolené

Dovolená s karavanem poskytne člověku něco, co mu poležení na pláži v Řecku nebo v Egyptě nedají. Člověk, který si místo hotelového pokoje vybral karavan je svobodný, je volný, je vlastním pánem a jen on si diktuje, kam pojede, jakým tempem a co tam bude dělat.

Výhody a nevýhody kempování s karavanem

Mezi jednu z hlavních výhod dovolené s karavanem patří cena. Za přijatelné peníze můžete tuto pojízdnou ložnici a kuchyni vzít třeba po okružní jízdě po České republice a prozkoumat všechny krásy naší země. Nemusíte vyřizovat a platit žádné hotely či motely, jedete, kam chcete a nikomu se neklaníte.

Určitě to znáte. Jste na dovolené, konečně jste se dostali z hektického víru pracovních povinností a chcete si užít klidu a pohody. Jenže to nejde, pořád slyšíte rámus a povyk od hotelových sousedů, i v lepších hotelech je těžké získat úplné soukromí. Navíc už v daném hotelu máte koupené místo, nemůžete prostě odejít. A v tom je další půvab karavanu. Nelíbí se vám výhled? Jeďte pryč. Chcete samotu a klid? Jeďte pryč. S karavanem rozhodujete o destinaci a vlastní pohodě jen vy sami. Vyhlédněte si zapadlé a klidné místečko u řeky či v jezerní zátoce a nechte se ukolébat klidem a mírem české přírody.

Abyste si toto mohli dopřát, musíte být připraveni, a to velmi dobře. Vemte si spíše více, než méně, jestli chcete opravdu do přírody, nejspíš budete odkázáni sami na sebe. Koupelna a hotelová snídaně jsou cenou, kterou musíte platit za dobrodružství a klid přírody. Nepodceňte tedy přípravu, naše karavany, které mají dobře vybavenou kuchyň vám s tím pomohou.

Užitečné tipy

Kde se utábořit?

Jako první vás určitě napadne, kam s karavanem jet a kde se můžete s karavanem usadit. Kempovat s karavanem můžete na každém pozemku, který nespadá pod soukromého vlastníka. Jestli však majitele pozemku zastihnete, můžete se s ním domluvit.

Tady se však vyskytují potíže. Soukromý pozemek od toho ,,pro všechny” člověk moc nepozná, pokud tam není nějaké značení nebo jiná identifikace. Zkušení kempaři a karavanisté si však vědí rady.

Když na podobném pozemku zaparkujete, nic se neděje, většinou se tam nesmí pouze kempovat. Proto před spaním či před jakoukoliv procházkou všechno kempařské vybavení schovejte a ukliďte.

Jestli chcete něco spolehlivějšího, přečtěte si článek o užitečné kempařské aplikaci, která vám pomůže najít skvělá místa pro kempování! Pokud chcete více informací, doporučujeme se obrátit na weby jako kudyznudy.cz a bezkempu.cz

Volání přírody

Tak, ubytování bychom měli a jestli je kazeta ekologicky šetrná, tzn. nejsou tam nějaké jedovaté látky (čistidla, dezinfekční chemikálie), můžete ji vyprázdnit v přírodě.

Pokud u pozemku není jasně řečeno, že tam lze vylít tzv. šedou vodu (vodu po sprchování a mytí nádobí) nebo chemické WC, musíte tento odpad zlikvidovat mimo pozemek. Obsah kazety můžete vylít do kanálu, chemické WC např. do toalety na benzinové pumpě.

A jestli kazetu nemáte, užijete si přírodního kempování se vším všudy. Nejlepší je odhrnout vrstvu hlíny a místo potřeby potom stejnou vrstvou překrýt.

Bez vody to nejde

Naše karavany jsou vybaveny nádrží o kapacitě 58 l, radíme však, abyste s vodou hospodařili s rozumem. A kdyby vám náhodou došla, určitě nečerpejte nové zásoby z řeky nebo potoka. Zastavte se v civilizaci.

Na čerpacích stanicích či v hospodách vám za drobnou úplatu vodu doplní. Můžete se také obrátit na pumpy ve větších kempech, v takových případech však hledejte oznámení, že skutečně jde o pitnou vodu. Nezapomeňte ji také ochutnat, jestli není slaná, trpká či jinak znehodnocená.

Zaujalo vás?

Chtěli byste si kempování na divoko zkusit? Půjčte si karavan od nás, vydrží pobyt v přírodě a jsou bohatě vybavené a k jejich zvládnutí vám stačí pouze řidičský průkaz skupiny B! Cena je 890 Kč za den a vzhledem k nynější situaci nemusíte platit poplatek za zrušení rezervace!

04/05/2020

Napsali o nás

Logo článku
Obytný přívěs z Turecka slibuje hodně muziky za málo peněz
Logo článku
Levný terénní karavan Panzer je jako stvořený pro zručné české kutily
Logo článku
Test: karavan Panzer 250
Logo článku
Obytňák Ares klame tělem, je dost prostorný a má vlastní koupelnu
Otevřít chat
1
Dobrý den, ráda Vám pomohu s výběrem některého z našich karavanů. Odpovídáme téměř ihned.

Míša z TownOut