25/04/2022

Máme pro vás ty nejlepší kempy v České republice! 

Kempování je po letech zase v kurzu. Stanování, pobyty v chatkách stejně jako dovolená v karavanu. Na tu se v následujícím článku zaměříme.
Cestování v karavanu má spoustu výhod. Hlavním z nich je, že jste maximálně pánem svého času. Zalíbilo se vám po cestě nějaké místo? Tak se na něm zastavíte. Vytáhnete si stoleček a židličky, houpací síť, a maximálně si ho vychutnáte. A kde nocovat? Pokud ne přímo v lůně přírody (ne všude to je povolené), tak v autokempu!

Kemp, nebo hotel?

Ještě donedávna jsme si pod pojmem kemp představili znečištěná sociální zařízení, sprchy a bufety s párky a langoši. Tyto doby ale už dávno skončily v propadlišti dějin. Moderní kempy nabízejí zázemí srovnatelné s několika hvězdičkovým hotelem. Nechybí v nich restaurace, kvalitní a čisté sociální zařízení či wellness služby. A kde je u nás najdete?

Top 10 kempů v ČR

Žebříčku nejoblíbenějších kempů vévodí Vranovská pláž na Jižní Moravě. Kemp vhodný především pro rodiny s dětmi, které zabaví tamní lanový park a bohatý animační program. Kousek od Plzně se nachází další oblíbený kemp Keramika, kde si zase zahrajete minigolf nebo tu strávíte romantický večer u ohniště. Výhodou tohoto kempu je, že nebývá téměř nikdy přeplněný.

Poznejte krásy Česka v karavanu

Chystáte se do Českého ráje? V tomto případě ukotvěte v kempu Sedmihorky, který je obklopen hustými lesy, úchvatnými skalami i rybníky ke koupání. Odrazovým můstkem pro výlety do Krkonoš či Adršpašských skal může být Camp Dolce. A mimopražští toužící navštívit hlavní českou metropoli se mohou na pár dní usadit v Praguecampu.

Romantické a dobrodružné karavany

Na Lipně je nejlepším kempem kemp U Kukačků, ve Frenštátě pod Radhoštěm pak Liščí Mlýn vybavený bazénem, spoustou sportovišť a dětskou hernou. Nejmalebnějším kempem v centru Valašska je Kempo Ranč Bystřička. A horolezci a milovníci lezení by měli vyrazit do Kempu Pecka. V něm totiž najdou i horolezeckou stěnu.

Prodej nebo pronájem karavanů?

Budete-li na cesty vyrážet pravidelně, zřejmě se budete zajímat o prodej karavanů. Jinak si ho zřejmě budete chtít pronajmout. Pronájem karavanu v závislosti na modelu, jeho velikosti a sezoně není zas tak drahou záležitostí. Například v naší TownOut půjčovně najdete v nabídce i velmi cenově dostupné mini karavany. Kouzelné a romantické.

Máte nějaké dotazy? Chcete pomoci s výběrem karavanu nebo s tipy na výlety? Kontaktujte nás.

25/04/2022

Napsali o nás

Logo článku
Obytný přívěs z Turecka slibuje hodně muziky za málo peněz
Logo článku
Levný terénní karavan Panzer je jako stvořený pro zručné české kutily
Logo článku
Test: karavan Panzer 250
Logo článku
Obytňák Ares klame tělem, je dost prostorný a má vlastní koupelnu
Otevřít chat
1
Dobrý den, ráda Vám pomohu s výběrem některého z našich karavanů. Odpovídáme téměř ihned.

Míša z TownOut