10/08/2022

Letní dovolená v karavanu s dětmi: Jak ji zvládnout?

Dovolená s dětmi v karavanu je skvělým způsobem, jak seznámit děti s cestováním hned odmalička. Rozhodli jste se, že letos vezmete dovolenou do svých rukou a vydáte se na vlastní pěst po našich či zahraničních destinacích v karavanu společně se svými dětmi? Jistě to bude mnohem větší zážitek než klasická cesta letadlem a týden na pláži někde u moře. Jak se na tuto cestu připravit?

Jak staré děti vzít na dovolenou karavanem?

Na dovolenou v karavanu můžete vzít děti opravdu jakéhokoli věku, protože se jim dá skvěle přizpůsobit. Nemusíte čekat, až vaše děti trochu vyrostou, abyste s nimi tento trip absolvovali. Jsou vybaveny spoustou úložných prostor, kam můžete dát pleny a kojenecké lahve, a snadno v nich udržíte teplo či chlad. Pokud jste aktivní rodina, vyplatí se vám podívat se na prodej karavanu, který pak budete moci využít každý rok a výrazně tím ušetřit náklady na letní dovolené.

Kdy vyjet?

Nejlepší doba pro cestování je samozřejmě mimo špičku: Nejenže jsou silnice klidnější, ale také ušetříte, jelikož bude provoz plynulý a vy nebudete muset často zastavovat a následně se rozjíždět. Klidně vyjeďte v noci, máte totiž skvělou výhodu kuchyňky přímo v karavanu, takže se nemusíte obávat o ranní snídani na cestě či o hygienu – všechno máte po ruce. Pro jednu cestu je nejlepší zvolit pronájem karavanu.

Kam na dovolenou karavanem?

Již při plánování vaší dovolené zapojte vaše děti. Vybírejte ten správný kemp společně, aby si samy řekly, kde se jim to líbí nejvíce. Ušetříte si potom nervy s tím, že se jim ve vámi vybrané destinaci třeba nebude líbit. Nezapomeňte, aby bylo v kempu možno provádět různé aktivity, jako je například jízda na kole, rybaření, pronájem šlapadel, dětské hřiště, tobogány a podobně. Pro teenagery je třeba vybrat kemp, kde bude i večerní zábava – dětská zábava je již opravdu neuspokojí.

Jak budete letos trávit svou dovolenou vy?

10/08/2022

Napsali o nás

Logo článku
Obytný přívěs z Turecka slibuje hodně muziky za málo peněz
Logo článku
Levný terénní karavan Panzer je jako stvořený pro zručné české kutily
Logo článku
Test: karavan Panzer 250
Logo článku
Obytňák Ares klame tělem, je dost prostorný a má vlastní koupelnu
Otevřít chat
1
Dobrý den, ráda Vám pomohu s výběrem některého z našich karavanů. Odpovídáme téměř ihned.

Míša z TownOut