04/05/2020

Zásady správného kempaře

Kempování na divoko je skvělé hlavně v tom, že jste vlastními pány. můžete jet kam chcete a kdy chcete. S žádnou jinou dovolenou nezískáte tolik svobody a volnosti. I to má však své meze, je třeba pamatovat na určité zásady správného kempaře, abyste se nedostali do křížku se zákony nebo neudělali ostudu nejen sobě, ale i ostatním karavanistům a kempařům.

Velký kempařský úklid

Ať parkujete na louce, u jezírka nebo na opuštěném parkovišti, musíte vždy dbát na jednu věc. Místo musí být uklizené, žádné válející se odpadky nebo převrácené popelnice, neměla by po vást zůstat ani částečka smetí. Cokoliv pokřivíte nebo nějak upravíte, měli byste to dát před odjezdem do původního stavu.

Výmluva ,,to už tam bylo” zde také neplatí, jestli tam chcete tábořit, měli byste nejen kvůli ostatním, ale hlavně kvůli sobě hezky uklidit. Pokud máte u sebe či v karavanu jakýkoliv chemický odpad, nevyhazujte ho volně. Šedou vodu (po mytí nádobí a sprchování) byste měli vylít do kanálu a chemického odpadu ve WC kazetě byste se měli zbavit například na toaletě benzinové pumpy.

Vždy mějte na paměti, že respekt je důležitý, nejen vůči jiným lidem, ale hlavně vůči přírodě, vždyť právě na její území se vydáte s karavanem.
Nedupejte jí po koberci.

Karavanní domobrana

Jestli jste se rozhodli, že své auto s karavanem zaparkujete na louce, kde už nějací lidé s karavany jsou, berte na ně ohledy, jednejte s respektem. To se týká hlavně porušování nočního klidu a zajištění toho, že vaše ratolesti budou ukázněné, že se nebudou trousit po cizích parkovacích místech.

Také mějte na paměti, že tato místa jsou veřejnosti přístupná. Karavanní plácky většinou nebývají zamořeny zločinem, nicméně mějte se na pozoru a hlídejte nejen majetek svůj, ale také majetek svých krátkodobých sousedů, jak se říká, kryjte si navzájem záda. Nejspíš budete mít něco společného, znáte to, jaké to je dobrodružství s příchutí romantiky, být na dovolené či výletě s karavanem.

Vhodná destinace

Nepředvídatelnost, to je jeden z půvabů kempování v karavanu. Pokud nevyrážíte na cestu s jasným cílem před očima, nikdy nevíte, kde se zastavíte a kde budete chvilky volna a klidu trávit.
Je třeba mít na paměti zákony a zásady dobrého kempařského chování. Pátrejte v okolí každého pozemku po značkách a ukazatelech, neblokujte zásobovací cesty, vlastně neblokujte cesty žádné, to by vám opravdu nikdo nepoděkoval.

Ale úplně hlavní je neroztahovat se po cizím pozemku, chcete se přece vyhnout potížím nejen s majitelem, ale také se zákony České republiky. Je to však složitější, než se to zdá. Volně přístupný pozemek od toho soukromého často nerozeznáte na první pohled, nemusíte však smutnit. Pokud dojde na setkání s majitelem, můžete se s ním domluvit. Důrazně jej ujistěte, že po sobě vše vzorně uklidíte, že budete dodržovat zákony a nebudete rušit, klidně mu nabídněte prohlídku svého karavanu aby se ujistil sám, že nedochází k porušování žádných zákonů. Pravděpodobně odmítne, samotná nabídka jej však ujistí, že jsou vaše záměry čisté a legální. A jestli to přijme tak jej pohled na interiér vysoce vybaveného a hezky zařízeného karavanu přesvědčí, že jedná se solidními lidmi.

Ještě můžete využít kličky, která funguje nejen v Česku, ale i v zahraničí. Na většině pozemků se dá parkovat, kempovat se tam však nesmí. Proto veškerou kempařskou výbavu ukliďte a schovejte a udělejte to vždy předtím, než půjdete na procházku po okolí nebo do postele.

Jestli stále netušíte, kam jet, může vám poradit strýček Google. Užitečné weby jako bezkempu.cz a kudyznudy.cz vám dají tipy, kde si užít nefiltrované dobrodružství s jedním z našich karavanů.

Zaujalo vás?

Chtěli byste si kempování na divoko zkusit? Půjčte si karavan od nás, vydrží pobyt v přírodě a jsou bohatě vybavené a k jejich zvládnutí vám stačí pouze řidičský průkaz skupiny B! Cena je 890 Kč za den a vzhledem k nynější situaci nemusíte platit poplatek za zrušení rezervace!

04/05/2020

Napsali o nás

Logo článku
Obytný přívěs z Turecka slibuje hodně muziky za málo peněz
Logo článku
Levný terénní karavan Panzer je jako stvořený pro zručné české kutily
Logo článku
Test: karavan Panzer 250
Logo článku
Obytňák Ares klame tělem, je dost prostorný a má vlastní koupelnu
Otevřít chat
1
Dobrý den, ráda Vám pomohu s výběrem některého z našich karavanů. Odpovídáme téměř ihned.

Míša z TownOut