29/07/2023

Jaké jsou výhody cestování v karavanu?

Letní dovolená může mít celou řadu podob. Někdo dává přednost tuzemským destinacím, jiní zase naopak vítají možnost poohlédnout se i mimo naši kotlinu. A nejlépe se ovšem svět prozkoumává, když ho člověk objevuje na vlastní pěst. 

I proto stále více zájemců nevyhledává služby cestovních kanceláří, ale preferuje dovolenou zcela podle svých vlastních představ. A k tomu se často hodí mimo jiné i karavan.

Moderní verze jsou velmi pohodlné

Dovolená s karavanem je mnohem větší dobrodružství než dva týdny vylehávání někde na pláži. A dokonce se nejedná ani o nic nepohodlného. 

Standardní moderní karavan je obvykle natolik dobře zařízen, že se v něm dá dokonce i uvařit, a to bez nutnosti výraznější improvizace. Takto sice asi nejde žít pořád, nicméně pár týdnů v karavanu by měli vydržet i jedinci zvyklí na vysoký komfort.

Takováto dovolená na kolech se dá klidně realizovat ve dvou i více lidech. V takovém případě si stačí většinou sehnat některý z menších mini karavanů. 

Tímto způsobem se však rekreují i rodiny s dětmi, případně přátelé. Potom je samozřejmě nutné sáhnout po něčem prostornějším. 

Ekonomická výhodnost

Dovolené či výlety s karavanem jsou ve většině případů mnohem levnější než standardní rekreace. Minimálně není potřeba platit za hotel. Kempy vhodné pro karavany také pochopitelně nejsou zdarma, nicméně pořád jde o daleko levnější záležitost než standardní hotel či motel.

Navíc jak již bylo řečeno výše, v moderním karavanu se dá normálně vařit, takže i strava vyjde docela levně, hlavně tedy při porovnání s cenami v restauracích.

Kde sehnat karavan?

Ne každý má karavan zaparkovaný před domem. To je však možné poměrně snadno změnit. Stačí jen vyhledat osvědčeného prodejce typu TownOut, kde se běžně realizuje nejen prodej karavanů, ale rovněž i jejich pronájem. 

Ne každý totiž z logiky věci touží po tom mít pojízdnou noclehárnu. Proto je pronájem karavanů pro mnoho zájemců o dobrodružnější dovolenou velmi vítanou možností.

29/07/2023

Napsali o nás

Logo článku
Obytný přívěs z Turecka slibuje hodně muziky za málo peněz
Logo článku
Levný terénní karavan Panzer je jako stvořený pro zručné české kutily
Logo článku
Test: karavan Panzer 250
Logo článku
Obytňák Ares klame tělem, je dost prostorný a má vlastní koupelnu
Otevřít chat
1
Dobrý den, ráda Vám pomohu s výběrem některého z našich karavanů. Odpovídáme téměř ihned.

Míša z TownOut